wywiad – możliwe skutki Brexitu

Dzisiaj (4.07) komentarz w Polskim Radio 24 możliwe skutki Brexitu
dla gospodarki W Brytanii i Polski. Zamieszczam link http://www.polskieradio.pl/130/2791/Artykul/1639346/

Wielka Brytania, opuszczając Unię Europejskiej, może pogorszyć swoją sytuację gospodarczą. – Związki między Wspólnotą a Londynem są bardzo ścisłe – mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Katarzyna Żukrowska, ekonomistka ze Szkoły Głównej Handlowej.

ak podkreślała na naszej antenie ekspertka, szczególne znaczenie, w kontekście „rozwodu” Wielkiej Brytanii z Unią Europejską, mają powiązania rynku kapitałowego. – Londyn to największa giełda Wspólnoty – wskazywała prof. Katarzyna Żukrowska.

Ekonomistka zauważyła przy tym, że przeniesienie się inwestorów na giełdy w Paryżu czy Frankfurcie nie rozwiąże problemów, wynikających z Brexitu. – Brytyjski model funkcjonowania parkietu jest nieco inny niż w Europie kontynentalnej. Jest oparty w większym stopniu na mechanizmach rynkowych – mówiła ekspertka.

Prof. Katarzyna Żukrowska zaznaczyła również na naszej antenie, że Brexit nie musi odbić się negatywnie na gospodarce brytyjskiej. – Każda gospodarka jest w stanie sobie poradzić bez innego rynku – wyjaśniała gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej rozmowie.

Źródło: Polskie Radio 24

Dodaj komentarz